План заходів з національно-патріотичного виховання

Дата: 12.09.2023 14:25

Затверджено:

Директор гімназії ____________Валентина САВЧЕНКО

План заходів

щодо виконання

Концепції національно-патріотичного виховання
на 2022-2025 роки

Термін проведення

1

Ознайомлення педагогічного колективу школи з нормативно-правовою базою у сфері патріотичного виховання

2

Активізувати впровадження нових форм, методів у роботі з національно-патріотичного виховання

Педагогічний колектив

3

З метою сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу проводити серед учнівської молоді освітню, інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культури шляхом ознайомлення з об’єктами історичної та культурної спадщини України, Черкаської області, села, використовуючи активні форми роботи.

Класні керівники, вчителі предметники

4

Забезпечення вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі.

Класні керівники, вчителі предметники

5

Свято першого дзвоника

Класні керівники

Педагог-організатор

6

Конкурс малюнків «Миру в Україні бути!»

Класні керівники 1-5-х класів

7

Книжкова виставка «Моя країна – Україна!»

Бібліотекар

9

День захисників та захисниць України та українського козацтва. Спортивні змагання, виховні години (згідно плану)

Вчитель фізкультури, класні керівники 1-9-х класів

10

Заходи до Дня української писемності

(за окремим планом)

Вчитель української мови і літератури

11

Виховні години, присвячені Дню Гідності та Свободи

12

Заходи до Дня пам′яті жертв голодоморів. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку»

13

Заходи до Дня Збройних Сил України: конкурс малюнків «Армія – гордість держави», виховні години, спортивні змагання «Я – захисник України»

05.12.- 09.12

Вчитель фізкультури, класні керівники 1-9-х класів

14

Залучити дітей та учнівську молодь до організації та проведення Всеукраїнських акції «Лист пораненому», «Подарунок Миколая» (передача листів, малюнків, власних виробів).

Класні керівники 1-9-х класів, учнівське самоврядування

15

Проведення конкурсів, вікторин з питань ролі Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби до часів незалежності.

Вчителі історії

16

Участь у всеукраїнській військово-спортивній патріотичній грі «Джура» та всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі.

Вчитель фізичної культури вчителі-предметники

17

При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, керуватися методичними матеріалами; організовувати наукові конференції, семінари, круглі столи; проводити військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва; вшановувати сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу.

Щороку

Заступник директора з НВР, класні керівники, вчитель історії, правознавства.

18

Вдосконалювати громадську, волонтерську діяльність, пошукову, дослідницьку та проектну діяльності, діяльність учнівського самоврядування, активні форми роботи: флешмоби, акції.

Педагог-організатор

19

Ознайомлювати батьків із сучасними психолого-педагогічними знаннями, використовувати активні методи: тренінги, дискусії, дебати, аналіз виховних ситуацій, які сприяють усвідомленню батьками ролі сім’ї у вихованні дітей, формуванні патріотичних почуттів та готовності служити своїми знаннями, працею Україні.

Згідно плану батьківських зборів

Класні керівники

20

Оформлення в шкільній бібліотеці виставок друкованих видань до календарних державних свят і подій

згідно календаря подій

Шкільний бібліотекар

21

Проведення конкурсів плакатів, мультимедійних презентацій, буклетів на патріотичну тематику

Згідно плану

Класні керівники, вчитель інформатики

22

Організація і проведення патріотичних благодійних акцій «ЗСУ потребує твоєї підтримки»

Учнівське самоврядування, класні керівники

23

З метою формування у вихованців патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки провести: -  години спілкування та бесіди, уроки пам’яті – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна - Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України», «Велика ціна визволення України» тощо

Протягом року

Заступник директора з НВР, класні керівники 1-9-х класів

24

Заходи до Дня Соборності України

21 січня

Класні керівники 1-9-х класів, вчителі історії

25

Заходи до Міжнародного дня рідної мови

26

Виховні години, присвячені воїнам захисникам АТО, Небесної Сотні

27

Дні вшанування пам’яті українського поета Т.Г.Шевченка

09.03-10.03

28

Участь у Всеукраїнських літературних конкурсах: «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», «Об’єднаймося ж, брати мої!»

29

Міжнародний день рідної Землі

Вчитель географії

30

Заходи приурочені річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

31

Міжнародні дні пам’яті та скорботи за загиблими під час Другої світової війни.

Класні керівники 1-9-х класів, вчителі історії

32

Міжнародний день родини «Сім’я, родина, рід, які слова святі, вони потрібні кожному в житті!»

33

Участь у заходах до Дня Конституції України